Zobu venīri

Zobu venīri, saukti arī par porcelāna plāksnītēm, ir viens no izplatītākajiem zobu atjaunošanas veidiem, kas ievērojami uzlabo priekšzobu estētiku un smaida vizuālo izskatu. Venīri tiek izgatavoti laboratorijā katram pacientam individuāli – porcelāna plāksnītes izveido izvēlētajā zobu krāsā, lielumā, garumā un formā. Gatavus venīrus piestiprina pie zoba priekšējās virsmas ar speciālu cementu.

Mūsdienu tehnoloģijas ļauj izgatavot tik plānu keramikas slāni, ka pacienta dabiskos zoba audus iespējams saglabāt gandrīz pilnā apjomā, tikai nedaudz noņemot minimālo zoba slāni vai pat nemaz to neslīpējot.

Zobu venīru veidi

Lielākoties venīrus izgatavo no keramikas, jo šis materiāls ir vislabāk pielāgojams zobārstniecības mērķiem.

 • Keramika ir ļoti izturīga un spēj atstarot gaismu gluži kā dabisks zobs. Taču ir arī alternatīvi, finansiāli izdevīgāki, kompozīta venīri, ko var izgatavot gan klīnikā uz vietas, gan atsevišķi laboratorijā.
 • Kompozīta plāksnītes ir mazāk izturīgas un ne tik nevainojamas estētiski, kā arī ar laiku var mainīt krāsu.

Kam var būt piemēroti zobu venīri?

Zobu venīrus izmanto zobu estētikas uzlabošanai, lai cilvēka smaids izskatītos dabiski skaists, balts un harmonisks. Lūk, galvenie iemesli, kāpēc daudzi cilvēki izšķiras par labu venīriem:

 • aptumšojusies emalja;
 • nedzīvs un tumšāks viens vai vairāki priekšzobi;
 • trēmas jeb šķirbas starp zobiem;
 • īsi un nodiluši zobi;
 • neestētiskas plombas;
 • lūzumi un plaisas priekšzobu rajonā;
 • īlenveida zobi – tievi, nelieli, ar spicu šķautni;
 • zobu saspiestība, ko nevar vai nevēlas koriģēt ar ortodontiju.

9 venīru priekšrocības

Porcelāna plāksnītes ne velti ir izpelnījušās pasaules līmeņa popularitāti, jo venīriem ir neskaitāmi daudz priekšrocību.

Piepilda sapņus

Zobu venīri dod iespēju uzlabot zobu krāsu, formu, garumu, lielumu un smaidīt pārliecināti un nepiespiesti.

Izskatās dabiski

Venīru krāsu var pieskaņot ikviena pacienta emaljas krāsai, no ļoti balta līdz individuālajam dzeltenīgam vai pelēcīgam tonim.

Saudzē zobus

Porcelāna plāksnītes ļauj noslīpēt minimālu zobu audu daudzumu. Salīdzinājumā ar kroņa restaurāciju, venīri ir daudz saudzīgāki pret pacienta zobiem.

Izturīgi

Venīri tiek piestiprināti pie zobu virsmas ar īpaši izturīgu sveķu cementu. Kopjot zobus pareizi un regulāri, varēsi bez raizēm dzīvot ar zobu venīriem vairāk kā 10 gadus.

Draudzīgi audiem

Zobu venīri neizraisa reakcijas un ir draudzīgi gan smaganām, gan visam mutes dobumam. Protams, zobu venīri nav iemesls, lai aizmirstu par mutes dobuma higiēnu.

Nemaina krāsu

Keramikas struktūra un krāsa laika gaitā nemainās, tāpēc šie venīri ir īpaši piemēroti kafijas mīļotājiem. Kompozīta plāksnītes gan ietekmē krāsojošie dzērieni.

Alternatīva ortodontijai

Nelielu zobu saspiestību iespējams izlabot ar porcelāna plāksnītēm, minimāli slīpējot zobu audus un izvairoties no ilgstošas zobu taisnošanas.

Paredzams rezultāts

Visas venīru korekcijas var veikt vēl pirms plāksnīšu izgatavošanas, jo plānoto zobu izskatu mutes dobumā var aplūkot uz veiduļa vai digitālajā vizualizācijā.

Ātrs izgatavošanas termiņš

No zobu slīpēšanas līdz gatavam rezultātam nepieciešama tikai viena nedēļa.

Pieredzes stāsts

Kāds būs rezultāts?

Ja Tavs sapnis ir sniegbalts smaids, ir jāizvērtē, cik plāksnītes izgatavot, lai visa smaida līnija būtu harmoniska (tam var būt nepieciešami 10 priekšzobu venīri). Ja uz apakšējiem priekšzobiem izvēlēsies venīrus nelikt, pirms venīru izgatavošanas var būt nepieciešama zobu balināšana.

Bet, ja izvēlies protezēt tikai dažus priekšzobus, tad venīri tiek pielāgoti pārējo zobu tonim un formai.

Kā notiek venīru uzstādīšana?

 1. Konsultācija un ārstēšanas plāna sastādīšana;
 2. Ārstēšana, ja nepieciešams (piem. esošo plombu maiņa);
 3. Smaida pielaikošana (venīru formas plānošana);
 4. Balināšana, ja nepieciešams;
 5. Slīpēšana, nospiedums, pagaidu restaurācija;
 6. Laikošana;
 7. Cementēšana un gatavs rezultāts.

Smaida plānošana- lai rezultātu var novērtēt pirms darbs uzsākts

 • Precīzi tiek noskanēti zobi ar 3Shape Trios intraorālo skaneri, tie tiek atainoti digitāli
 • Tiek veikti smaida un intraorālie foto uzņēmumi
 • Ar Smile Design programmu iespējams plānot jauno zobu formu/krāsu/garumu
 • Rezultātu iespējams novērtēt digitāli uz fotoattēliem vai veiduli izprintēt ar 3D printeri un ar speciālu materiālu pielaikot mutē
 • Akceptēt rezultātu un uzsākt ārstēšanu, ja nepieciešams, veikt korekcijas un uzlabojumus jaunajiem zobiem pirms darbs uzsākts.
zobu venīri pirms un pēc
zobu venīri pielaiko smaidu pirms taisi

Restaurācijas process

Venīru uzstādīšana turpinās jau protēzista kabinetā, un nākamais solis ir zobu slīpēšana. Tā ir nepieciešama, lai uz zoba virsmas sagatavotu vietu plāksnītei. Procedūru veic zem lokālās anestēzijas, tāpēc tā ir pilnīgi nesāpīga. Ja pacientam jāslīpē vairāki zobi, protēzists var pielietot smieklu gāzi vai intravenozo sedāciju, lai nodrošinātu pacientam maksimālu komfortu.

Nākamajā posmā jau var pielaikot gatavus venīrus. Ja rezultāts pacientu apmierina, tad jau nākamajā vizītē venīrus varēs cementēt, noslēdzot zobu atjaunošanas procedūru. Ja nepieciešamas korekcijas, tad venīrus tikai pielaiko. To var darīt, cik vēlas, līdz pacients būs no sirds apmierināts ar rezultātu.

Kopumā venīru uzstādīšana aizņem aptuveni trīs vizītes zobārstniecības klīnikā. Jārēķinās, ka tas var prasīt arī vairāk laika, īpaši, ja pacientam būs nepieciešama zobu ārstēšana vai balināšana.

Bez zobiem nav jāstaigā nevienu mirkli! Nodrošinām tūlītēju pagaidu venīru izgatavošanu.

Kā kopt venīrus?

Zobu venīri tiek individuāli veidoti katram pacientam, lai tie kalpotu gluži kā savi zobi. Venīru kopšana ne ar ko neatšķiras no dabisko zobu kopšanas – tie jātīra ar mīkstu birstīti un zobu diegu, regulāri jāapmeklē zobu higiēnists.

Kam uzticēt zobu venīru uzstādīšanu?

Dr. Apines zobārstniecības klīnikā strādā vairāki pieredzējuši zobu protēzisti, kas var veikt kvalitatīvu zobu estētikas atjaunošanu ar zobu venīriem. Zobu protēzists veic diagnostiku un piedāvā pacientam piemērotāko ārstēšanu, ņemot vērā pacienta vēlmes, vajadzības un iespējas.

Māra Valdmane

Zobārste, zobu protēzists

 

Zobu protezēšana ir Māras aizraušanās. Īpaši viņa ir specializējusies zobu estētiskā atjaunošanā un zobu implantu protezēšanā. Savu iedvesmu viņa iegūst redzot, ka pacients var atkal smaidīt bez slēpšanās.

Māra ir absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultāti un specializējusies zobu protezēšanā. Pieredzi ieguvusi Amerikas, Taivānas, Korejas un Maskavas zobārstniecības klīnikās.

Daktere ir apguvusi arī ķirurģisko manipulāciju aspektus, līdz ar to viņa veiksmīgi spēj analizēt arī ķirurģisko manipulāciju nepieciešamību.

Liga Apine

Līga Apine

Galvenā zobārste, zobu protēzists

 

Līga Apine ir zobu protēzists ar vairāk kā 30 gadu stāžu. Līgas pieredze un zināšanas ļauj katru pacientu ārstēt ar vislielāko atbildību.

Līgas pieredze ļauj piemeklēt pacientam vislabāko iespēju atkal atgūt smaidu, lai tas kalpotu ilgi. Turklāt Līga jau vairāk kā desmit gadus strādā arī ar zobu implantiem, nemitīgi sekojot līdzi jaunumiem.

Līgas lielākais gandarījums ir ārstēt pacientus ar “bezcerīgu” skatījumu uz saviem zobiem, bet, neatlaidīgi strādājot, pārvērst to lieliskā smaidā.

 

Vitalijs Burnašovs

Vitālijs Burnašovs

Ķirurgs – Implantologs

 

Vitālijs Burnašovs ir klīnikas ķirurgs, kurš specializējies implantu ievietošanā, sarežģītu ekstrakciju veikšanā, kā arī kaulu transplantāciju operācijās.

Taču tikpat labi Vitālijs spēj arī pacientiem sniegt zobu protezēšanas iespējas. Viņš protezē kā implantu restaurācijas, tā veic pilnu mutes dobuma rehabilitāciju, atjaunojot pacientam funkciju un estētiku.

Vitālijs regulāri apmeklē starptautiskas zobārstniecības konferences un seminārus pie pasaules klases speciālistiem, lai sniegtu saviem pacientiem mūsdienīgus un augstākās klases zobu ķirurģijas pakalpojumus.

Agnese Breidaka

Sertificēts zobu protēzists

 

Agnese ir sertificēts zobu protēzists, savas zināšanas papildinājusi tādās valstīs kā Šveice, Vācija un Itālija.

Dakteres zināšanu un prasmju trumpji ir zobu implanti un estētiskā priekšzobu protezēšana, kas ir arī viņas lielākais darba gandarījuma avots. Viņa staro līdzi pacientiem, kuri ir piepildījuši savus sapņus par skaistiem smaidiem. Porcelāna plāksnītes un kroņus viņa veic ar īpašu rūpību, jo šīs ir viņas mīļākās procedūras.

Katru pacientu Agnese rūpīgi izmeklē, lai sniegtu vislabāko un piemērotāko ārstēšanu.

Cik maksā zobu venīri?

Venīru cenas nosaka nepieciešamo plāksnīšu skaits. Vienam pacientam var būt vajadzīgs viens venīrs, bet citam – pilns zobu loks, tāpēc venīru cenu var aprēķināt pēc zobārsta konsultācijas un izmeklējumiem. Svarīgi apzināties, ka pie izmaksām jāpieskaita arī:

 • zobu izmeklēšana ar rentgenu (iesakām 3D vizualizāciju, lai izslēgtu zobu sakņu pataloģijas);
 • iespējamo veco plombu nomaiņa, lai izslēgtu slēptā kariesa riskus;
 • zobu skenēšana, fotografēšana un digitālā vai veiduļa vizualizācija.

Lai jaunie venīri priecētu acis un kalpotu savam īpašniekam ilgi, nesagādājot nekādas raizes, svarīgi iziet visus sagatavošanās posmus. Ja venīri tiek izgatavoti nakts zobu griezējiem, venīru izmaksās vēlams iekļaut arī nakts kapes pasūtīšanu – tā aizsargās jaunos zobus un paildzinās venīru funkcionalitāti.

Cena, EUR Ar ģimenes karti, EUR
Porcelāna venīrs 560 540
4 venīri priekšzobiem
2240 2160
Visa smaida līnija ar 10 venīriem
5600 5400

Izmanto līzinga iespējas un maksā pa daļām!

Piesakies vizītei

Pēc formas aizpildīšanas mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā un precizēsim pieraksta laiku.

Līdz 30. aprīlīm piesakies zobu higienai tiešsaistē un saņem profesionālo balinošo zobu pastu dāvanā! Parole: SMAIDI PAVASARĪ