Zobu venīri

Zobu venīri, saukti arī par porcelāna plāksnītēm, ir viens no izplatītākajiem zobu atjaunošanas veidiem, kas ievērojami uzlabo priekšzobu estētiku un smaida vizuālo izskatu. Venīri tiek izgatavoti laboratorijā katram pacientam individuāli – porcelāna plāksnītes izveido izvēlētajā zobu krāsā, lielumā, garumā un formā. Gatavus venīrus piestiprina pie zoba priekšējās virsmas ar speciālu cementu.

Mūsdienu tehnoloģijas ļauj izgatavot tik plānu keramikas slāni, ka pacienta dabiskos zoba audus iespējams saglabāt gandrīz pilnā apjomā, tikai nedaudz noņemot minimālo zoba slāni vai pat nemaz to neslīpējot.

Zobu venīru veidi

Lielākoties venīrus izgatavo no keramikas, jo šis materiāls ir vislabāk pielāgojams zobārstniecības mērķiem.

 • Keramika ir ļoti izturīga un spēj atstarot gaismu gluži kā dabisks zobs. Taču ir arī alternatīvi, finansiāli izdevīgāki, kompozīta venīri, ko var izgatavot gan klīnikā uz vietas, gan atsevišķi laboratorijā.
 • Kompozīta plāksnītes ir mazāk izturīgas un ne tik nevainojamas estētiski, kā arī ar laiku var mainīt krāsu.

Kam var būt piemēroti zobu venīri?

Zobu venīrus izmanto zobu estētikas uzlabošanai, lai cilvēka smaids izskatītos dabiski skaists, balts un harmonisks. Lūk, galvenie iemesli, kāpēc daudzi cilvēki izšķiras par labu venīriem:

 • aptumšojusies emalja;
 • nedzīvs un tumšāks viens vai vairāki priekšzobi;
 • trēmas jeb šķirbas starp zobiem;
 • īsi un nodiluši zobi;
 • neestētiskas plombas;
 • lūzumi un plaisas priekšzobu rajonā;
 • īlenveida zobi – tievi, nelieli, ar spicu šķautni;
 • zobu saspiestība, ko nevar vai nevēlas koriģēt ar ortodontiju.

Venīru priekšrocības

Kristīnes pieredzes stāsts: Ceļš līdz skaistam smaidam

Kāds būs rezultāts?

Ja Tavs sapnis ir sniegbalts smaids, ir jāizvērtē, cik plāksnītes izgatavot, lai visa smaida līnija būtu harmoniska (tam var būt nepieciešami 10 priekšzobu venīri). Ja uz apakšējiem priekšzobiem izvēlēsies venīrus nelikt, pirms venīru izgatavošanas var būt nepieciešama zobu balināšana.

Bet, ja izvēlies protezēt tikai dažus priekšzobus, tad venīri tiek pielāgoti pārējo zobu tonim un formai.

Smaida plānošana- lai rezultātu var novērtēt pirms darbs uzsākts

 • Precīzi tiek noskanēti zobi ar 3Shape Trios intraorālo skaneri, tie tiek atainoti digitāli
 • Tiek veikti smaida un intraorālie foto uzņēmumi
 • Ar Smile Design programmu iespējams plānot jauno zobu formu/krāsu/garumu
 • Rezultātu iespējams novērtēt digitāli uz fotoattēliem vai veiduli izprintēt ar 3D printeri un ar speciālu materiālu pielaikot mutē
 • Akceptēt rezultātu un uzsākt ārstēšanu, ja nepieciešams, veikt korekcijas un uzlabojumus jaunajiem zobiem pirms darbs uzsākts.

Kā notiek venīru uzstādīšana?

1

Konsultācija un ārstēšanas plāna sastādīšana;

2

Ārstēšana, ja nepieciešams (piem. esošo plombu maiņa);

3

Smaida pielaikošana (venīru formas plānošana);

4

Balināšana, ja nepieciešams;

5

Slīpēšana, nospiedums, pagaidu restaurācija;

6

Laikošana;

7

Cementēšana un gatavs rezultāts.

Restaurācijas process

Venīru uzstādīšana turpinās jau protēzista kabinetā, un nākamais solis ir zobu slīpēšana. Tā ir nepieciešama, lai uz zoba virsmas sagatavotu vietu plāksnītei. Procedūru veic zem lokālās anestēzijas, tāpēc tā ir pilnīgi nesāpīga. Ja pacientam jāslīpē vairāki zobi, protēzists var pielietot smieklu gāzi vai intravenozo sedāciju, lai nodrošinātu pacientam maksimālu komfortu.

Nākamajā posmā jau var pielaikot gatavus venīrus. Ja rezultāts pacientu apmierina, tad jau nākamajā vizītē venīrus varēs cementēt, noslēdzot zobu atjaunošanas procedūru. Ja nepieciešamas korekcijas, tad venīrus tikai pielaiko. To var darīt, cik vēlas, līdz pacients būs no sirds apmierināts ar rezultātu.

Kopumā venīru uzstādīšana aizņem aptuveni trīs vizītes zobārstniecības klīnikā. Jārēķinās, ka tas var prasīt arī vairāk laika, īpaši, ja pacientam būs nepieciešama zobu ārstēšana vai balināšana.

Bez zobiem nav jāstaigā nevienu mirkli! Nodrošinām tūlītēju pagaidu venīru izgatavošanu.

Kā kopt venīrus?

Zobu venīri tiek individuāli veidoti katram pacientam, lai tie kalpotu gluži kā savi zobi. Venīru kopšana ne ar ko neatšķiras no dabisko zobu kopšanas – tie jātīra ar mīkstu birstīti un zobu diegu, regulāri jāapmeklē zobu higiēnists.

Kam uzticēt zobu venīru uzstādīšanu?

Apines zobārstniecības klīnikā strādā vairāki pieredzējuši zobu protēzisti, kas var veikt kvalitatīvu zobu estētikas atjaunošanu ar zobu venīriem. Zobu protēzists veic diagnostiku un piedāvā pacientam piemērotāko ārstēšanu, ņemot vērā pacienta vēlmes, vajadzības un iespējas.

Close modal
Māra Valdmane
Zobārsts, sertificēts zobu protēzists

Enerģiskā superdaktere

Māra ir absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultāti un specializējusies zobu protezēšanā. Pieredzi ieguvusi Amerikas, Taivānas, Korejas, Šveices un Maskavas zobārstniecības klīnikās. Māra regulāri mācās un apmeklē profesionālos kursus, lai uzzinātu visu par jaunākajām tehnoloģijām un modernākajām ārstēšanas metodēm.

Implanti ir Māras aizraušanās, taču vienmēr atgādinot, ka implanti ir TRŪKSTOŠĀ zoba aizvietošana. Tik pat svarīgi ir rūpēties un saglabāt savus zobus. Implanti dod iespēju veikt vissarežģītākos ārstēšanas plānus kā pacientiem ar dažiem zaudētiem zobiem, tā pie pilnīga zobu trūkuma. Dr.Valdmanei ir svarīgi, lai pacients ir informēts un saprot ārstēšanas gaitu. Visu rūpīgi izstāstot un analizējot iespējamos ārstēšanas plānus, iespējams piepildīt ikviena pacienta vēlmes.

Daktere ir apguvusi arī ķirurģisko manipulāciju aspektus, līdz ar to viņa veiksmīgi spēj analizēt arī ķirurģisko manipulāciju nepieciešamību, taču beigu lēmums tiek pieņemts tieši kopā vienojoties ar klīnikas ķirurgu.

Vislielāko gandarījumu sniedz sadarbība ar kolēģiem, jo tieši strādāšana komandā ir klīnikas veiksmes atslēga.

Ar lielu prieku Māra izbauda gan ceļojumus uz siltajām zemēm, gan arī slēpošanas piedzīvojumus. Mārai patīk gatavot un baudīt ēdienu.

“Kopš brīža, kad izlēmu kļūt par zobārsti, sapņoju par savu klīniku. Klīnikas izveide kopā ar mammu ir bijis interesants, komplicēts un brīnišķīgs laiks. Ikreiz ienākot klīnikā, jūtos kā otrajās mājās. Mana darba panākumu atslēga slēpjas individuālajā pieejā, ko veltu katram pacientam. Lielākais gandarījums ir laimīgs pacients, kuram esmu palīdzējusi iegūt patiesu un skaistu smaidu.”

Close modal
Agnese Breidaka
Sertificēts zobu protēzists

Agnese ir absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes zobārstniecības fakultāti, kā arī specializējusies zobu protezēšanā. Agnese, 2018.gadā pabeidzot tālākizglītības fakultāti, ieguva sertificēta protēzista grādu, sniedzot pacientiem augstākā līmeņa ārstēšanas iespējas.
Agnese ir vairāku zobārstniecības asociāciju biedre, līdz ar to regulāri apmeklējot pasaules līmeņa konferences un seminārus. Savas zināšanas papildinājusi tādās valstīs kā Šveice, Vācija un Itālija.
Dakteres zināšanu un prasmju trumpji ir zobu implanti un estētiskā priekšzobu protezēšana, kas ir arī viņas lielākais darba gandarījuma avots. Katru pacientu Agnese rūpīgi izmeklē, lai sniegtu vislabāko un piemērotāko ārstēšanu.
Agnese savu brīvo laiku vislabprātāk pavada savos laukos kopā ar ģimeni.

Close modal
Inga Arnava
Protēzists, implantologs

Inga Arnava ir pabeigusi Rīgas Stradiņa universitāti, Stomatoloģijas fakultāti un zobārstniecības sfērā darbojas jau desmito gadu. Ingas stiprā puse ir spēja savam pacientam nodrošināt ārstēšanu no A līdz Z. Sākot ar vismazāko plombīti, beidzot ar implanta ievietošanu, protezēšanu un smaida ortodontisku korekciju ar zobu taisnošanas kapēm. Viņas mīļākā zobārstniecības daļa ir protezēšana, gan uz implantiem, gan tāda zobu estētika kā venīri un kroņi priekšzobu rajonā.

Inga regulāri attīsta savas profesionālās zināšanas un spējas konferencēs un kursos Vācijā, Portugālē, Šveicē un citās.

Inga vislabprātāk laiku ārpus darba pavada kopā ar ģimeni un dārza darbos.

Close modal
Jurģis Siliņš
Zobārsts, implantologs

Jurģis ir absolvējis RSU Stomatoloģijas fakultāti. Jurģis ir zobārsts ceturtajā paaudzē, tāpēc zobārstniecība viņam burtiski plūst asinīs. Bērnības gadus pavadot mammas kabinetā, bijis pašsaprotami, ka savu nākotni saistīs ar zobārstniecību. Zobārstniecību Jurģis uztver ļoti nopietni, kā rezultātā vienmēr ir bijis izcilnieks savās studijās.

Savu nākotni Jurģis saista ar zobu protezēšanu, tāpēc nemitīgi attīsta savas zināšanas kursos, semināros un uzcītīgā darbā. Jurģa siltais smaids atbruņo pat bailīgākos pacientus.

Kā vaļasprieku Jurģis atzīst, ka labprātīgi lasa jaunākos zinātniskos rakstus.

Close modal
Aira Kalniņa
Zobārsts, implantologs

Cik maksā zobu venīri?

Venīru cenas nosaka nepieciešamo plāksnīšu skaits. Vienam pacientam var būt vajadzīgs viens venīrs, bet citam – pilns zobu loks, tāpēc venīru cenu var aprēķināt pēc zobārsta konsultācijas un izmeklējumiem. Svarīgi apzināties, ka pie izmaksām jāpieskaita arī:

 • zobu izmeklēšana ar rentgenu (iesakām 3D vizualizāciju, lai izslēgtu zobu sakņu pataloģijas);
 • iespējamo veco plombu nomaiņa, lai izslēgtu slēptā kariesa riskus;
 • zobu skenēšana, fotografēšana un digitālā vai veiduļa vizualizācija.

Lai jaunie venīri priecētu acis un kalpotu savam īpašniekam ilgi, nesagādājot nekādas raizes, svarīgi iziet visus sagatavošanās posmus. Ja venīri tiek izgatavoti nakts zobu griezējiem, venīru izmaksās vēlams iekļaut arī nakts kapes pasūtīšanu – tā aizsargās jaunos zobus un paildzinās venīru funkcionalitāti.

Cena
Cena ar ģimenes karti
Porcelāna venīrs
610 EUR
Ar ģimenes karti:
590 EUR
590 EUR
4 venīri priekšzobiem
2440 EUR
Ar ģimenes karti:
2360 EUR
2360 EUR
Visa smaida līnija ar 10 venīriem
6100 EUR
Ar ģimenes karti:
5900 EUR
5900 EUR

Piesakies konsultācijai

Pēc formas aizpildīšanas mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā un precizēsim pieraksta laiku.

Vārds

Uzvārds

Kontakttālrunis

E-pasta adrese

Vēlamais datums

Vēlamais laiks

Success

Jūsu ziņa ir saņemta!

Mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.