fbpx

Zobu balināšana

Iepriecini sevi ar gaišāku smaidu!
25% atlaide balināšanai ar ZOOM! zobu balināšanas sistēmu.
Akcija spēkā līdz 31.07.2024.

Zobu balināšana mūsdienās ieņēmusi svarīgu lomu zobārstniecībā, jo gandrīz 90% zobārstniecības klientu atzīst, ka vēlētos baltākus zobus. Zobu balināšana ir veids, kā, mehāniski neiejaucoties zoba uzbūvē, mēs viegli un ātri tiekam pie sniegbalta smaida. Balināšanas procesā ūdeņraža peroksīda molekula šķeļ pigmentu mazākās daļās, līdz ar to pigments kļūst mazāk koncentrēts, un zobs iegūst baltāku toni.

Zobu balināšanas veidi

Pacients laika gaitā (smēķēšanas, kafijas iedarbībā) var zaudēt zobu baltumu, un vienkāršākais veids, kā to atgūt, ir zobu balināšana – zobārstniecības procedūra, kuras laikā īpaša gēla iedarbībā tiek sašķelti tumšie pigmenti un zoba emalja iegūst gaišāku toni. To var veikt pacients mājās ar balināšanas kapēm, kā arī zobārstniecības klīnikā ar lāzera vai gaismas palīdzību.

Zobu balināšana ar Zoom!

Mūsu klīnikā zobu balināšana tiek veikta, izmantojot efektīvo Phlips Zoom! balināšanas metodi, kas nodrošina saudzīgu, bet iedarbīgu rezultātu! Zoom! balināšana ir jaunākās paaudzes saudzīga un efektīva profesionālā zobu balināšanas sistēma, kurā tiek pielietota uzlabota UV gaismas lampa, kas aktivizē balinošo gēlu. Balināšanas laikā zobi netiek pakļauti karstuma ietekmei, kas varētu bojāt zoba struktūru, jo UV staru lampa neuzsilda zobu balināšanas laikā. “Philips Zoom!” balinošajam gelam ir neitrāls pH līmenis un tas satur kalciju, kas ir zoba emaljas mikroelements. Kalcija joni palīdz stiprināt zobu, mazina zobu jutību, veido aizsargkārtu, kas ne tikai aizpilda virsmas mikrodefektus, bet padara zobu virsmu gludāku un spīdīgāku.

Zoom! Balināšana sastāv no diviem balināšanas veidiem- ofisa balināšana un mājas balināšana ar individuāli izveidotām kapēm. Vislabākie rezultāti iegūstami, ja lieto abas sistēmas kombinācijā.

Sākotnēji nepieciešama konsultācija, lai noteiktu, kāda ir piemērotākā balināšanas sistēma un vai zoba balināšana ir piemērota konkrētam klīniskajam gadījumam.

Zobu balināšanas ar Zoom! priekšrocības:

Priekšdarbi

Zobu balināšanu drīkst veikt tikai veselā mutes dobumā! Pirms balināšanas procesa ieteicams veikt zobu higiēnu. Ieteicams veikt arī zobu pārbaudi pie zobārsta un saņemt konsultāciju. Pirmkārt, lai pārbaudītu, vai zobi ir veseli, otrkārt, lai konstatētu, vai ir kāds iemesls, kāpēc nav iespējama zobu balināšana, tāpat lai noteiktu, vai būs nepieciešama plombu nomaiņa priekšzobu rajonā krāsu atšķirību dēļ.

Zobi pirms un pēc zobu balināšanas

Zobu balināšanas efekts

Zobu balināšanas efekts var būt katram atšķirīgs. To nosaka dažādi faktori. Piemēram, emaljas biezums – jo tā plānāka, jo vairāk spīd cauri dzeltenais dentīns, jo efekts mazāks. Arī zoba sākotnējais tonis – dzeltena toņa zobi balinās labāk nekā pelēcīgi zobi. Zoba balināšanas efektu var noteikt arī balināšanas veids, lietošanas biežums un balinātāja stiprums.

Efekts saglabājas apmēram divus gadus, taču liela ietekme ir pārtikas izvēlei un smēķēšanai. Svarīgi zināt, ka nereti zobi kļūst jutīgi pēc balināšanas, taču tam jāpāriet dažu nedēļu laikā. Lai mazinātu jutīgumu, var lietot fluoru saturošus gelus vai zobu pastas jutīgiem zobiem. Lai saglabātu efektu ilgāk, baltumu var uzturēt ar mājas balināšanas kapēm, lietojot baltinošas zobu pastas, kā arī izvairīties no pigmentētas pārtikas produktiem.

Biežāk uzdotie jautājumi par zobu balināšanu

 • Zobu balināšanas procedūras sākumā tiek noteikta zobu krāsa.
 • Tiek uzklāti, kā vaigu un lūpu, tā smaganu aizsargi, aizsargabarjera precīzi nosedz mīkstos audus.
 • Tiek uzklāts balināšana gēls uz zobu redzamās virsmas.
 • Šis ir balināšanas veids ar vismazāko iespējamo apdegumu risku, jo tiek rūpīgi kontrolēts zobārstniecības personāla uzraudzībā.
 • Gēls tiek aktivēts ar speciālās gaismas stariem, tādējādi paātrinot gēla iedarbību.
 • Zoom! balināšana ilgst līdz pat 2 stundām, balināšana norit 3-4 reizes pa 15 minūtēm.
 • Zobus nedrīkst balināt grūtnieces, māmiņas, kas baro bērnus ar krūti un bērni līdz 18 gadu vecumam.
 • Jābūt piesardzīgiem tiem pacientiem, kuriem ir kādi emaljas vai zobu attīstības traucējumi, redzami vai mehāniski defekti uz zoba virsmas.
 • Tāpat jāatceras, ka zobu restaurācijas, kā venīri, kroņi un plombes, nebalinās!
 • Pacientiem, kuriem kāds no priekšzobiem ir tumšāks traumas vai endodontiskas ārstēšanas rezultātā, pilna zobu balināšanas nedos vēlamo efektu, jo tādi zobi jābalina no zoba iekšpuses pēc plombes izņemšanas.
 • Tā saucamie tetraciklīna zobi ļoti grūti padodas balināšanai. Neliels efekts ir iespējams, taču tas nav prognozējams.
 • Ļoti svarīgi saprast, ka zobu balināšana nemaina zobu formu, novietojumu. Ja pacientam nepatīk savu zobu izskats, tad balināšana nebūs pareizais ārstēšanas veids. Tādā gadījumā jāsāk ar ortodontu vai protezēšanu. Zobu kroņi vai plāksnītes jums var dot vēlamo rezultātu, uzlabot formu, novietojumu un krāsu.
 • Zobus nedrīkst balināt, ja tiem ir kariozi bojājumi!
 • Pirmās pāris dienas dienas pēc procedūras  ieteicams ieturēt “balto diētu”  – lietot produktus, kas nekrāso un nesatur krāsvielas.
 • Nākamās 2 nedēļas vēlams izvairīties no kafijām, tējām, sarkanvīna, bietēm, burkāniem, mellenēm, u.c. stipri krāsojošiem produktiem, kā arī atturēties no smēķēšanas.
Zobu balināšana mājas apstākļos

Zobu balināšana mājas apstākļos

Pie mājas balināšanas pieder tādi balināšanas veidi kā balinošas zobu pastas, dažādi zobu stripi un standartizētas zobu kapes ar balinošu gelu. Taču efektīvākais mājas balināšanas veids ir ar individuālajām zobu kapēm, kas tiek izgatavotas zobārstniecības kabinetā.

Pacientam tiek izgatavotas balināšanas kapes, veicot nospiedumu zobārstniecības klīnikā.
Nospiedums tiek sūtīts uz laboratoriju, un tiek izgatavotas individuālās zobu balināšanas kapes
Individuālās zobu balināšanas kapēs tiek ievietots balinošais gels, tās tiek liktas uz zobiem un tad ir jāgaida ražotāja norādītais balināšanas laiks.
Pacients balināšanas kapes var lietot līdz pāris stundām dienā (vai naktī). Lietošanai mājās paredzētais balināšanas gels ir daudz vājāks par zobārstniecības kabinetā lietojamo, tāpēc to drīkst lietot katru dienu līdz divām nedēļām. Ja zobi kļūst jutīgi, balināšanu var veikt katru otro dienu vai retāk. Pēc 14 reizēm balināšanu ieteicams pārtraukt.

Cenas

Zobu balināšana cenas

Cena
Cena ar ģimenes karti
Zoom! zobu balināšana
390 EUR 290 EUR
Akcijas cena līdz 31.07.24
Ar ģimenes karti:
390 EUR 290 EUR
Akcijas cena līdz 31.07.24
390 EUR 290 EUR
Akcijas cena līdz 31.07.24
Zoom! balināšanas kapes pēc ofisa balināšanas
140 EUR
Ar ģimenes karti:
140 EUR
140 EUR
Zoom! balināšana + kapes
530 EUR 430 EUR
Akcijas cena līdz 31.07.24
Ar ģimenes karti:
530 EUR 430 EUR
Akcijas cena līdz 31.07.24
530 EUR 430 EUR
Akcijas cena līdz 31.07.24
Zobu balināšana mājas apstākļos (viena kape)
120 EUR
Ar ģimenes karti:
115 EUR*
115 EUR*
Interna zobu balināšana
70 EUR
Ar ģimenes karti:
65 EUR*
65 EUR*
Piesakies konsultācijai

Pēc formas aizpildīšanas mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā un precizēsim pieraksta laiku.

Vārds

Uzvārds

Kontakttālrunis

E-pasta adrese

Vēlamais datums

Vēlamais laiks

Success
Jūsu ziņa ir saņemta!

Mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.

Apines klīnikas zobārste satiek klientu