Zobu balināšana

Zobu balināšana mūsdienās ieņēmusi svarīgu lomu zobārstniecībā, jo gandrīz 90% zobārstniecības klientu atzīst, ka vēlētos baltākus zobus. Zobu balināšana ir veids, kā, mehāniski neiejaucoties zoba uzbūvē, mēs viegli un ātri tiekam pie sniegbalta smaida. Balināšanas procesā ūdeņraža peroksīda molekula šķeļ pigmentu mazākās daļās, līdz ar to pigments kļūst mazāk koncentrēts, un zobs iegūst baltāku toni.

Zobu balināšanas veidi

Pacients laika gaitā (smēķēšanas, kafijas iedarbībā) var zaudēt zobu baltumu, un vienkāršākais veids, kā to atgūt, ir zobu balināšana – zobārstniecības procedūra, kuras laikā īpaša gēla iedarbībā tiek sašķelti tumšie pigmenti un zoba emalja iegūst gaišāku toni. To var veikt pacients mājās ar balināšanas kapēm, kā arī zobārstniecības klīnikā ar lāzera vai gaismas palīdzību.

Zobu balināšana ar Zoom!

360 EUR  234 EUR

Piesakies tūlīt

Zobu balināšana mājas apstākļos

95EUR

Vairāk

Zobu balināšana ar Zoom!

Mūsu klīnikā zobu balināšana tiek veikta, izmantojot efektīvo Phlips Zoom! balināšanas metodi, kas nodrošina saudzīgu, bet iedarbīgu rezultātu! Zoom! balināšana ir jaunākās paaudzes saudzīga un efektīva profesionālā zobu balināšanas sistēma, kurā tiek pielietota uzlabota UV gaismas lampa, kas aktivizē balinošo gēlu. Balināšanas laikā zobi netiek pakļauti karstuma ietekmei, kas varētu bojāt zoba struktūru, jo UV staru lampa neuzsilda zobu balināšanas laikā. “Philips Zoom!” balinošajam gelam ir neitrāls pH līmenis un tas satur kalciju, kas ir zoba emaljas mikroelements. Kalcija joni palīdz stiprināt zobu, mazina zobu jutību, veido aizsargkārtu, kas ne tikai aizpilda virsmas mikrodefektus, bet padara zobu virsmu gludāku un spīdīgāku.

Zobu balināšanas ar Zoom! priekšrocības:

 • Efektīvāka metode
 • Ātrs rezultāts
 • Saudzīga balināšana
 • Ilgstošs efekts

Priekšdarbi

Zobu balināšanu drīkst veikt tikai veselā mutes dobumā! Pirms balināšanas procesa ieteicams veikt zobu higiēnu. Ieteicams veikt arī zobu pārbaudi pie zobārsta un saņemt konsultāciju. Pirmkārt, lai pārbaudītu, vai zobi ir veseli, otrkārt, lai konstatētu, vai ir kāds iemesls, kāpēc nav iespējama zobu balināšana, tāpat lai noteiktu, vai būs nepieciešama plombu nomaiņa priekšzobu rajonā krāsu atšķirību dēļ.

Zobu balināšanas efekts

Zobu balināšanas efekts var būt katram atšķirīgs. To nosaka dažādi faktori. Piemēram, emaljas biezums – jo tā plānāka, jo vairāk spīd cauri dzeltenais dentīns, jo efekts mazāks. Arī zoba sākotnējais tonis – dzeltena toņa zobi balinās labāk nekā pelēcīgi zobi. Zoba balināšanas efektu var noteikt arī balināšanas veids, lietošanas biežums un balinātāja stiprums.
Efekts saglabājas apmēram divus gadus, taču liela ietekme ir pārtikas izvēlei un smēķēšanai. Svarīgi zināt, ka nereti zobi kļūst jutīgi pēc balināšanas, taču tam jāpāriet dažu nedēļu laikā. Lai mazinātu jutīgumu, var lietot fluoru saturošus gelus vai zobu pastas jutīgiem zobiem. Lai saglabātu efektu ilgāk, baltumu var uzturēt ar mājas balināšanas kapēm, lietojot baltinošas zobu pastas, kā arī izvairīties no pigmentētas pārtikas produktiem.

Biežāk uzdotie jautājumi par zobu balināšanu:

Kā notiek zobu balināšana ar Zoom?

 • Pacienta smaganas, lūpas un vaigi tiek izolēti ar speciālu lūpu retraktoru un smaganu gelu.
 • Uz zobiem tiek uzklāts balinošais gels, kas tiek gaismots ar “Philips ZOOM!” starojumu.
 • Atkarībā no lietošanas instrukcijas gels tiek mainīts vairākas reizes vai noturēts uz zobiem attiecīgu laika posmu.
 • Seansa beigās gels tiek noskalots no zobiem un salīdzināts zobu jaunais tonis.
 • Pēc procedūras zobiem tiek uzklāts fluora gels, lai stiprinātu zoba emalju un novērstu jutīgumu.
 • Procedūras ilgums ~2 stundas

Kādos gadījumos nav ieteicams veikt zobu balināšanu?

 • ja pacients ir jaunāks par 18 gadiem
 • grūtniecēm
 • nav ieteicams balināt ļoti jutīgus zobus, jo procedūra var būt sāpīga, kā arī zobu jutīgums var palielināties pēc procedūras
 • tiem, kam ir plombes vai kroņi, jārēķinās, ka tie nebalē, tad krāsa var atšķirties un tos var nākties mainīt.

Kas jāievēro pēc zobu balināšanas procedūras?

 • Pirmās pāris dienas dienas pēc procedūras  ieteicams ieturēt “balto diētu”  – lietot produktus, kas nekrāso un nesatur krāsvielas.
 • Nākamās 2 nedēļas vēlams izvairīties no kafijām, tējām, sarkanvīna, bietēm, burkāniem, mellenēm, u.c. stipri krāsojošiem produktiem, kā arī atturēties no smēķēšanas.

Zobu balināšana mājas apstākļos

Pie mājas balināšanas pieder tādi balināšanas veidi kā balinošas zobu pastas, dažādi zobu stripi un standartizētas zobu kapes ar balinošu gelu. Taču efektīvākais mājas balināšanas veids ir ar individuālajām zobu kapēm, kas tiek izgatavotas zobārstniecības kabinetā.

 • Pacientam tiek izgatavotas balināšanas kapes, veicot nospiedumu zobārstniecības klīnikā.
 • Nospiedums tiek sūtīts uz laboratoriju, un tiek izgatavotas individuālās zobu balināšanas kapes
 • Individuālās zobu balināšanas kapēs tiek ievietots balinošais gels, tās tiek liktas uz zobiem un tad ir jāgaida ražotāja norādītais balināšanas laiks.
 • Pacients balināšanas kapes var lietot līdz pāris stundām dienā (vai naktī). Lietošanai mājās paredzētais balināšanas gels ir daudz vājāks par zobārstniecības kabinetā lietojamo, tāpēc to drīkst lietot katru dienu līdz divām nedēļām. Ja zobi kļūst jutīgi, balināšanu var veikt katru otro dienu vai retāk. Pēc 14 reizēm balināšanu ieteicams pārtraukt.