Zobu balināšana
Zobu balināšana mūsdienās ieņēmusi svarīgu lomu zobārstniecībā, jo gandrīz 90% zobārstniecības klientu atzīst, ka vēlētos baltākus zobus. Zobu balināšana ir veids, kā, mehāniski neiejaucoties zoba uzbūvē, mēs viegli un ātri tiekam pie sniegbalta smaida. Balināšanas procesā ūdeņraža peroksīda molekula šķeļ pigmentu mazākās daļās, līdz ar to pigments kļūst mazāk koncentrēts, un zobs iegūst baltāku toni.
Zobu balināšanas veidi
Pacients laika gaitā (smēķēšanas, kafijas iedarbībā) var zaudēt zobu baltumu, un vienkāršākais veids, kā to atgūt, ir zobu balināšana – zobārstniecības procedūra, kuras laikā īpaša gēla iedarbībā tiek sašķelti tumšie pigmenti un zoba emalja iegūst gaišāku toni. To var veikt pacients mājās ar balināšanas kapēm, kā arī zobārstniecības klīnikā ar lāzera vai gaismas palīdzību.

Zoom! zobu balināšana + Zoom! balināšanas kapes, balināšanai mājas apstākļos
530EUR
Zobu balināšana ar Zoom!
Mūsu klīnikā zobu balināšana tiek veikta, izmantojot efektīvo Phlips Zoom! balināšanas metodi, kas nodrošina saudzīgu, bet iedarbīgu rezultātu! Zoom! balināšana ir jaunākās paaudzes saudzīga un efektīva profesionālā zobu balināšanas sistēma, kurā tiek pielietota uzlabota UV gaismas lampa, kas aktivizē balinošo gēlu. Balināšanas laikā zobi netiek pakļauti karstuma ietekmei, kas varētu bojāt zoba struktūru, jo UV staru lampa neuzsilda zobu balināšanas laikā. “Philips Zoom!” balinošajam gelam ir neitrāls pH līmenis un tas satur kalciju, kas ir zoba emaljas mikroelements. Kalcija joni palīdz stiprināt zobu, mazina zobu jutību, veido aizsargkārtu, kas ne tikai aizpilda virsmas mikrodefektus, bet padara zobu virsmu gludāku un spīdīgāku.
Zoom! Balināšana sastāv no diviem balināšanas veidiem- ofisa balināšana un mājas balināšana ar individuāli izveidotām kapēm. Vislabākie rezultāti iegūstami, ja lieto abas sistēmas kombinācijā.
Sākotnēji nepieciešama konsultācija, lai noteiktu, kāda ir piemērotākā balināšanas sistēma un vai zoba balināšana ir piemērota konkrētam klīniskajam gadījumam.
Zobu balināšanas ar Zoom! priekšrocības:
- Efektīvāka metode
- Ātrs rezultāts
- Saudzīga balināšana
- Ilgstošs efekts
Priekšdarbi
Zobu balināšanu drīkst veikt tikai veselā mutes dobumā! Pirms balināšanas procesa ieteicams veikt zobu higiēnu. Ieteicams veikt arī zobu pārbaudi pie zobārsta un saņemt konsultāciju. Pirmkārt, lai pārbaudītu, vai zobi ir veseli, otrkārt, lai konstatētu, vai ir kāds iemesls, kāpēc nav iespējama zobu balināšana, tāpat lai noteiktu, vai būs nepieciešama plombu nomaiņa priekšzobu rajonā krāsu atšķirību dēļ.
Zobu balināšanas efekts

Biežāk uzdotie jautājumi par zobu balināšanu:
Kā notiek zobu balināšana ar Zoom?
- Zobu balināšanas procedūras sākumā tiek noteikta zobu krāsa.
- Tiek uzklāti, kā vaigu un lūpu, tā smaganu aizsargi, aizsargabarjera precīzi nosedz mīkstos audus.
- Tiek uzklāts balināšana gēls uz zobu redzamās virsmas.
- Šis ir balināšanas veids ar vismazāko iespējamo apdegumu risku, jo tiek rūpīgi kontrolēts zobārstniecības personāla uzraudzībā.
- Gēls tiek aktivēts ar speciālās gaismas stariem, tādējādi paātrinot gēla iedarbību.
- Zoom! balināšana ilgst līdz pat 2 stundām, balināšana norit 3-4 reizes pa 15 minūtēm.
Kādos gadījumos nav ieteicams veikt zobu balināšanu?
- Zobus nedrīkst balināt grūtnieces, māmiņas, kas baro bērnus ar krūti un bērni līdz 18 gadu vecumam.
- Jābūt piesardzīgiem tiem pacientiem, kuriem ir kādi emaljas vai zobu attīstības traucējumi, redzami vai mehāniski defekti uz zoba virsmas.
- Tāpat jāatceras, ka zobu restaurācijas, kā venīri, kroņi un plombes, nebalinās!
- Pacientiem, kuriem kāds no priekšzobiem ir tumšāks traumas vai endodontiskas ārstēšanas rezultātā, pilna zobu balināšanas nedos vēlamo efektu, jo tādi zobi jābalina no zoba iekšpuses pēc plombes izņemšanas.
- Tā saucamie tetraciklīna zobi ļoti grūti padodas balināšanai. Neliels efekts ir iespējams, taču tas nav prognozējams.
- Ļoti svarīgi saprast, ka zobu balināšana nemaina zobu formu, novietojumu. Ja pacientam nepatīk savu zobu izskats, tad balināšana nebūs pareizais ārstēšanas veids. Tādā gadījumā jāsāk ar ortodontu vai protezēšanu. Zobu kroņi vai plāksnītes jums var dot vēlamo rezultātu, uzlabot formu, novietojumu un krāsu.
- Zobus nedrīkst balināt, ja tiem ir kariozi bojājumi!
Kas jāievēro pēc zobu balināšanas procedūras?
- Pirmās pāris dienas dienas pēc procedūras ieteicams ieturēt “balto diētu” – lietot produktus, kas nekrāso un nesatur krāsvielas.
- Nākamās 2 nedēļas vēlams izvairīties no kafijām, tējām, sarkanvīna, bietēm, burkāniem, mellenēm, u.c. stipri krāsojošiem produktiem, kā arī atturēties no smēķēšanas.
Zobu balināšana mājas apstākļos

Pie mājas balināšanas pieder tādi balināšanas veidi kā balinošas zobu pastas, dažādi zobu stripi un standartizētas zobu kapes ar balinošu gelu. Taču efektīvākais mājas balināšanas veids ir ar individuālajām zobu kapēm, kas tiek izgatavotas zobārstniecības kabinetā.
- Pacientam tiek izgatavotas balināšanas kapes, veicot nospiedumu zobārstniecības klīnikā.
- Nospiedums tiek sūtīts uz laboratoriju, un tiek izgatavotas individuālās zobu balināšanas kapes
- Individuālās zobu balināšanas kapēs tiek ievietots balinošais gels, tās tiek liktas uz zobiem un tad ir jāgaida ražotāja norādītais balināšanas laiks.
- Pacients balināšanas kapes var lietot līdz pāris stundām dienā (vai naktī). Lietošanai mājās paredzētais balināšanas gels ir daudz vājāks par zobārstniecības kabinetā lietojamo, tāpēc to drīkst lietot katru dienu līdz divām nedēļām. Ja zobi kļūst jutīgi, balināšanu var veikt katru otro dienu vai retāk. Pēc 14 reizēm balināšanu ieteicams pārtraukt.