Zobu higiēna un zobu higiēnists

Pieraksties tiešsaistē un saņem 10% atlaidi zobu higiēnai!

Zobu higiena

Zobu higiēnists veic profesionālu mutes dobuma un zobu higiēnu. Tā ir profilaktiska zobārstniecības procedūra, kuras laikā ar speciāliem instrumentiem tiek notīrīts baktēriju pilnais aplikums un zobakmens visā mutes dobumā, pat visgrūtāk aizsniedzamajās vietās. Tā ir nepieciešama, lai ilgtermiņā saglabātu mutes dobumu veselu un tīru.

Lai gan galvenā vesela mutes dobuma atslēga ir regulāra zobu tīrīšana un diegošana mājas apstākļos, tomēr ne vienmēr iespējams notīrīt visu sakrājušos aplikumu, līdz ar to laika gaitā tas pārvēršas zobakmenī.

 

Piedāvājam arī zobu pulēšanu ar sodas strūklu: 

Sodas strūkla ātri un efektīvi notīra zobu virsmas no aplikuma un virspusējā pigmenta. Tā iesniedzās dziļāk spraugās nekā parastā pulējamā birstīte un pasta. Sodas strūkla padara zobu virsmu gludu un piešķir zobiem nelielu balinošu efektu.

Kādos gadījumos netiek izmantota sodas strūkla?

 • Ja pacientam ir astma.
 • Ja pacientam ir atsegti zobu kakliņi, sodas strūklas izmantošana var pastiprināt vai veicināt zobu jutīgumu.
 • Ja zobu smaganas ir iekaisušas. Šajā gadījumā sodas strūkla var kairināt smaganu vēl vairāk, kas rada papildus diskomforta sajūtu

Mutes dobuma un zobu higiēna reizi pusgadā jāveic zobārstniecības kabinetā pie zobu higiēnista!

Regulāri apmeklēts zobu higiēnists, ļaus izvairīties no smaganu un zobu bojājumiem.

Nepilnīgas mutes dobuma higiēnas pazīmes:

 • asiņojošas un sāpīgas smaganas;
 • patstāvīgi slikta elpa;
 • dzeltenīgs vai brūns aplikums uz zobiem un mēles;
 • vēlīna saslimšanas stadija var novest pie zobu kustīguma, spraugu veidošanās starp zobiem, zobu zaudēšanas.

 

Procedūras apraksts

 • Ja pacientam ir izteikts zobakmens, sākotnēji zobakmens tiek notīrīts ar ultraskaņas skeileri. Tas ir mehānisks instruments, kas ar ultraskaņas vibrāciju noņem zobakmeni virssmaganu līmenī.
 • Lai mutes dobuma un zobu higiēna būtu pilnīga, katrs zobs jānotīra ar rokas instrumentu, jo tikai ar to iespējams piekļūt grūti aizsniedzamās vietās, zemsmaganu rajonā un starpzobu rajonā. Bez rokas instrumenta izmantošanas mutes dobuma higiēna nav pilnīga.
 • Kad zobakments rūpīgi notīrīts, zobi tiek pulēti ar specializētu pastu, kā arī rūpīgi izdiegoti.
 • Procedūras noslēgumā zobu higiēnists uzklāj fluora pastu, lai atjaunotu zoba dabīgās aizsargspējas.
 • Pacientiem iesakām pusstundu pēc mutes dobuma higiēnas neēst, nedzert, neskalot mutes dobumu, kā arī stundu nelietot krāsainus dzērienus (sarkanvīns, sulas) un ēdienus (bietes).

 

Iesakām!

Pacientiem ar pastiprinātu zobakmens veidošanos, pacientiem ar dažādām neizņemamām zobu restaurācijām (tilti, implanti), smēķētājiem, cukura diabēta pacientiem, paradontozes pacientiem iesakām, ka zobu higiēnists jāapmeklē biežāk nekā reizi pusgadā.

Pieraksties tiešsaistē un saņem 10% atlaidi zobu higiēnai!

higiena grutniecemGaidības ir ļoti skaists un brīnumains laiks sievietes dzīvē. Taču, mainoties organisma iekšējām sajūtām, var mainīties arī māmiņas paradumi, kas savukārt var ietekmēt veselību. Grūtniecības laikā māmiņām nereti prasās biežāk ēst, tajā skaitā biežāk našķoties starp ēdienreizēm, biežāk ēst saldumus vai, gluži pretēji, – sāļu pārtiku. Šie faktori, kā arī hormonu līmeņa izmaiņas, imūnsistēmas pavājināšanās un vemšana var novest pie pastiprinātas aplikuma un zobakmens veidošanās, smaganu asiņošanas, erozijas un pat kariesa veidošanās. Tāpēc rūpes par mutes dobuma higiēnu ir īpaši svarīgas. Laicīgi nenovērsts smaganu iekaisums un kariess var negatīvi iespaidot mazuļa veselību.

 

 

Procedūras apraksts

 • Pēc zobu veselības pārbaudes ar speciālu rokas instrumentu tiek notīrīts zobakmens un aplikums virs un zemsmaganu rajonā. Ultraskaņas skeileri grūtniecības laikā neizmanto, jo mikrovibrācija var negatīvi ietekmēt bērna veselību, tādēļ ir svarīgi pirms vizītes informēt speciālistu par savu stāvokli.
 • Pēc zobakmens notīrīšanas zobi tiek rūpīgi izdiegoti un pulēti ar pastu.
 • Vizītes beigās tiek uzklāts specializēts fluora gels, lai stiprinātu zobus.

 

Iesakām!

 • Topošajām māmiņām iesakām veikt mutes dobuma higiēnu pat divas reizes grūtniecības laikā.
 • Ja grūtniecības laikā māmiņai ir slikta dūša un vemšana, iesakām muti sākotnēji izskalot ar ūdeni, un zobu tīrīšanu drīkst veikt ne ātrāk kā pēc 20 minūtēm.
 • Neaizmirstiet uz vizīti ņemt līdzi arī topošos tētus, jo arī viņu mutes dobuma veselība var ietekmēt bērna veselību. Topošais tētis var nodot nelabvēlīgās baktērijas mammai, kā arī bērnam pēc piedzimšanas.