Zobu labošana pilnā narkozē jeb vispārējā anestēzijā ir atzīts un bieži izvēlēts risinājums zobu ārstēšanai gan bērniem, gan pieaugušajiem. To parasti izmanto, kad nepieciešamas plašākas zobārstniecības manipulācijas vai ja lokālā anestēzija nav efektīva. Taču to var izvēlēties arī tad, ja zobārsta apmeklējums izraisa bailes un diskomfortu. Vispārējās narkozes uzdevums ir panākt, ka pacients nejūt sāpes, bailes un citus nepatīkamus blakusefektus.
Vispārējā anestēzija aizsargā no sāpju un operācijas stresa nevēlamās ietekmes uz cilvēka organismu, kā arī atvieglo pašas operācijas veikšanu. Par anestēziju, ja izvēlēta zobu labošana pilnā narkozē, ir atbildīgs ārsts – anesteziologs, kurš kontrolē un nodrošina visas dzīvībai svarīgās organisma norises, kā elpošanu un asinsriti.
Zobu labošana pilnā narkozē jeb vispārējā anestēzijā tiek izvēlēta, ja jāveic sarežģītas zobārstniecības manipulācijas – mutes dobuma ķirurģija un gudrības zobu ekstrakcija, kā arī bērniem, kuriem ir stipri bojāti zobi un pacientiem, kuriem ir paniskas bailes no zobārsta.
Pirms zobu labošanas vispārējā narkozē:
Lai vienotos par zobu labošanu pilnā narkozē, vispirms ir nepieciešama atsevišķa konsultācija pie zobārsta un anesteziologa, kā arī jāsaņem izziņa no sava ģimenes ārsta.
Konsultācijas laikā zobārsts novērtē mutes dobuma stāvokli un nepieciešamo ārstēšanu, kā arī tiek pārrunāts, vai zobu labošana pilnā narkozē konkrētajā gadījumā tik tiešām ir nepieciešama.
Anesteziologs novērtē pacienta vispārējo veselības stāvokli, izvērtē iespējamos riskus, kā arī informē par to, kā pareizi sagatavoties zobu labošanai pilnā narkozē.
Iespējamie riski ir minimāli – galvenokārt saistīti ar dažādu pirms procedūras pasākumu neievērošanu.
Pēc formas aizpildīšanas mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā un precizēsim pieraksta laiku.
Mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.