fbpx
zobu labošana pilnā narkozē

Zobu labošana pilnā narkozē

zobu labošana pilnā narkozē

Zobu labošana pilnā narkozē jeb vispārējā anestēzijā ir atzīts un bieži izvēlēts risinājums zobu ārstēšanai gan bērniem, gan pieaugušajiem. To parasti izmanto, kad nepieciešamas plašākas zobārstniecības manipulācijas vai ja lokālā anestēzija nav efektīva. Taču to var izvēlēties arī tad, ja zobārsta apmeklējums izraisa bailes un diskomfortu. Vispārējās narkozes uzdevums ir panākt, ka pacients nejūt sāpes, bailes un citus nepatīkamus blakusefektus.

Kas ir vispārējā anestēzija jeb zobu labošana pilnā narkozē?

Vispārējā anestēzija aizsargā no sāpju un operācijas stresa nevēlamās ietekmes uz cilvēka organismu, kā arī atvieglo pašas operācijas veikšanu. Par anestēziju, ja izvēlēta zobu labošana pilnā narkozē, ir atbildīgs ārsts – anesteziologs, kurš kontrolē un nodrošina visas dzīvībai svarīgās organisma norises, kā elpošanu un asinsriti.

Kādos gadījumos izmanto pilno narkozi?

Zobu labošana pilnā narkozē jeb vispārējā anestēzijā tiek izvēlēta, ja jāveic sarežģītas zobārstniecības manipulācijas – mutes dobuma ķirurģija un gudrības zobu ekstrakcija, kā arī bērniem, kuriem ir stipri bojāti zobi un pacientiem, kuriem ir paniskas bailes no zobārsta.

Kā sagatavoties procedūrai?

Pirms zobu labošanas vispārējā narkozē:

  • 8 stundas nedrīkst ēst
  • 4 stundas nedrīkst dzert.

Kas notiek pēc procedūras?

  • Kad zobu labošana pilnā narkozē ir pabeigta, pacients vēl kādu laiku ir miegā.
  • Vismaz 15 minūtes pēc pamošanās pacients atpūšas atsevišķā telpā un pēc tam atkarībā no pašsajūtas var doties mājās.
  • Uzreiz pēc narkozes pacients nedrīkst vadīt transportlīdzekļus, strādāt ar mehāniskām ierīcēm, kā arī nav ieteicams plānot darbus, kuros jāpieņem svarīgi lēmumi.

Zobu labošana pilnā narkozē – galvenie ieguvumi:

  • Pacients neizjūt diskomfortu un nejūt sāpes.
  • Pacients ir bezsamaņā – negrozās un ir mierīgs. Ārsts var brīvi strādāt bez traucējumiem.
  • Tiek salaboti visi bojātie zobi!

Kā notiek zobu labošana pilnā narkozē?

1

Konsultācija

Lai vienotos par zobu labošanu pilnā narkozē, vispirms ir nepieciešama atsevišķa konsultācija pie zobārsta un anesteziologa, kā arī jāsaņem izziņa no sava ģimenes ārsta.

2

Izvērtēšana

Konsultācijas laikā zobārsts novērtē mutes dobuma stāvokli un nepieciešamo ārstēšanu, kā arī tiek pārrunāts, vai zobu labošana pilnā narkozē konkrētajā gadījumā tik tiešām ir nepieciešama.

3

Sagatavošanās

Anesteziologs novērtē pacienta vispārējo veselības stāvokli, izvērtē iespējamos riskus, kā arī informē par to, kā pareizi sagatavoties zobu labošanai pilnā narkozē.

4

Iespējamie riski

Iespējamie riski ir minimāli – galvenokārt saistīti ar dažādu pirms procedūras pasākumu neievērošanu.

Ārsti

Close modal
Hardijs Rozenfelds - anesteziologs -reanimatologs
Hardijs Rozenfelds
Anesteziologs – reanimatologs

Hardijs 1993. gadā absolvējis Latvijas Medicīnas akadēmijas Pediatrijas fakultāti un ieguvis anesteziologa – reanimatologa kvalifikāciju. No 2003. gada līdz 2013. gadam  bijis arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Anestēzijas nodaļas vadītājs.

Šobrīd Hardijs paralēli strādā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Neatņemama sastāvdaļa ārsta karjerā ir studentu apmācība, kur Hardijs ir iemīļots pasniedzējs jaukās humora izjūtas dēļ.

Hardijs regulāri apmeklē starptautiskus kongresus un papildina profesionālās zināšanas, lai nodrošinātu kā maziem, tā lieliem pacientiem visdrošāko ārstēšanu.

Ne vien starp kolēģiem, bet arī pacientu un pacientu vecāku vidū viņš ienes siltumu, mieru un smaidu, jo no viņa burtiski staro sirsnība un cilvēcība.

Klīnikā Hardijs nodrošina pilnās anestēzijas un sedācijas procesu, lai zobu ārstēšana un ķirurģija būtu iespējama visbailīgākajiem pacientiem.

Close modal
Marina Titova - zobārsts, bērnu zobārsts
Marina Titova
Zobārsts, bērnu zobārsts

Marina Titova savus pirmos soļus zobārstniecībā spērusi jau pirms 10 gadiem, kad absolvējusi RSU Stomatoloģijas fakultāti. Marinai piemīt ārkārtīgi jauka sirsnība, ne velti lielu darba daļu viņa velta tieši bērnu zobārstniecībā. Zināšanas regulāri papildina, apmeklējot starptautiskus kongresus, kursus un seminārus.

Marina savu darbu veic ar augstāko precizitāti un atbildību, ir pacietīga un smaidīga, īpaši rūpējoties par gados jaunākajiem pacientiem.

Marina ir sastopama kā ikdienas darbā ar pacientiem, tā ārstējot pacientus pilnajā narkozē, sedācijā un terapijā ar smieklu gāzi.

Brīvo laiku Marina mīl pavadīt kopā ar savu ģimeni un sunīti.

Close modal
Žanete Petruņina - bērnu zobārsts
Žanete Petruņina
Zobārsts, strādā ar bērniem

Žanete Petruņina ir pabeigusi Rīgas Stradiņa universitāti, Stomatoloģijas fakultāti. Klīnikā ieņēmusi neaizstājamu vietu kā viens no izpalīdzīgākajiem un draudzīgākajiem kolēģiem.

Žanete ikdienā strādā lielākoties ar bērniem bērniem, jo viņa neticami labi spēj pierunāt sadarboties ar vismazākajiem pacientiņiem. Bērnu zobiņu labošanu pavada Žanetes nomierinošās pasakas un iedrošinoši vārdi. Viņas atvērtais smaids un siltā personība ir iemesls, kādēļ bērni pie viņas nāk ar prieku un no kabineta iet laukā smaidīdami.

Bailīgākajiem pacientiem kā bērniem, tā pieaugušajiem Žanete ārstē zobus arī pilnajā narkozē, sedācijā, kā arī ar smieklu gāzi, nekad nenosodot bailes.

Ārpus darba Žanetei patīk ceļot un nodarboties ar jāšanas sportu.

Close modal
Rūta Egļukalne-Sūna - zobārsts, zobu protēzists
Rūta Egļukalne-Sūna
Zobārsts

Rūta Egļukalne-Sūna ieguvusi augstāko izglītību Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas fakultātē. Savas darba gaitas medicīnas jomā sākusi kā zobārstniecības māsa, taču jau drīz vien sapratusi vēlmi pacientiem palīdzēt arī kā zobārsts. Ne mirkli nav savu izvēli nožēlojusi, jo, kā Rūta pati saka, zobārstniecība ir viņas īstais aicinājums.

Rūtas stiprās puses ir zobu terapeitiska ārstēšana un zobu protezēšana.

Ar savu jauko attieksmi un smaidu tiks galā arī ar bailīgākiem pacientiem. Rūta pret katru savu zobārstniecības darbu ir prasīga un kritiska, lai tas maksimāli ilgi kalpotu un lieliski izskatītos. Vislielāko gandarījumu sagādā sniegt pacientam skaistu un gaišu smaidu!

Brīvos brīžus Rūta labprāt pavada kopā ar ģimeni tepat Latvijas dabā, kā arī baudot sauli siltākos grādos.

Close modal
Silva Ķude - zobārsts
Silva Ķude
Zobārsts

Silva ir pabeigusi Rīgas Stradiņu universitātes Stomatoloģijas fakultāti. Silva galvenokārt nodarbojas ar zobu terapiju pieaugušajiem, kā arī nodrošina zobu taisnošanu ar ortodontiskajām kapēm. Vēl viena Silvas stiprā puse ir estētiskā plombēšana, kad bez lielas iejaukšanās iespējams uzlabot kā smaida estētiku, tā atjaunot zoba anatomisko formu.

Silva turpina aizrautīgi papildināt savas zināšanas un iemaņas gan Latvijā, gan Eiropā dažādās konferencēs un kursos.

Silvas aizraušanās ir kopēja laika pavadīšana pie ūdens, vai slēpojot ar savu ģimeni, kā Latvijā, tā ceļojot pa pasauli.

Piesakies konsultācijai

Pēc formas aizpildīšanas mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā un precizēsim pieraksta laiku.

Vārds

Uzvārds

Kontakttālrunis

E-pasta adrese

Vēlamais datums

Vēlamais laiks

Success
Jūsu ziņa ir saņemta!

Mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.

Apines klīnikas zobārste satiek klientu