zobu labošana pilnā narkozē

Zobu labošana pilnā narkozē

zobu labošana pilnā narkozē

Zobu labošana pilnā narkozē jeb vispārējā anestēzijā ir atzīts un bieži izvēlēts risinājums zobu ārstēšanai gan bērniem, gan pieaugušajiem. To parasti izmanto, kad nepieciešamas plašākas zobārstniecības manipulācijas vai ja lokālā anestēzija nav efektīva. Taču to var izvēlēties arī tad, ja zobārsta apmeklējums izraisa bailes un diskomfortu. Vispārējās narkozes uzdevums ir panākt, ka pacients nejūt sāpes, bailes un citus nepatīkamus blakusefektus.

Kas ir vispārējā anestēzija jeb zobu labošana pilnā narkozē?

Vispārējā anestēzija aizsargā no sāpju un operācijas stresa nevēlamās ietekmes uz cilvēka organismu, kā arī atvieglo pašas operācijas veikšanu. Par anestēziju, ja izvēlēta zobu labošana pilnā narkozē, ir atbildīgs ārsts – anesteziologs, kurš kontrolē un nodrošina visas dzīvībai svarīgās organisma norises, kā elpošanu un asinsriti.

Kādos gadījumos izmanto pilno narkozi?

Zobu labošana pilnā narkozē jeb vispārējā anestēzijā tiek izvēlēta, ja jāveic sarežģītas zobārstniecības manipulācijas – mutes dobuma ķirurģija un gudrības zobu ekstrakcija, kā arī bērniem, kuriem ir stipri bojāti zobi un pacientiem, kuriem ir paniskas bailes no zobārsta.

Kā sagatavoties procedūrai?

Pirms zobu labošanas vispārējā narkozē:

 • 8 stundas nedrīkst ēst
 • 4 stundas nedrīkst dzert.

Kas notiek pēc procedūras?

 • Kad zobu labošana pilnā narkozē ir pabeigta, pacients vēl kādu laiku ir miegā.
 • Vismaz 15 minūtes pēc pamošanās pacients atpūšas atsevišķā telpā un pēc tam atkarībā no pašsajūtas var doties mājās.
 • Uzreiz pēc narkozes pacients nedrīkst vadīt transportlīdzekļus, strādāt ar mehāniskām ierīcēm, kā arī nav ieteicams plānot darbus, kuros jāpieņem svarīgi lēmumi.

Zobu labošana pilnā narkozē – galvenie ieguvumi:

 • Pacients neizjūt diskomfortu un nejūt sāpes.
 • Pacients ir bezsamaņā – negrozās un ir mierīgs. Ārsts var brīvi strādāt bez traucējumiem.
 • Tiek salaboti visi bojātie zobi!

Kā notiek zobu labošana pilnā narkozē?

1

Konsultācija

Lai vienotos par zobu labošanu pilnā narkozē, vispirms ir nepieciešama atsevišķa konsultācija pie zobārsta un anesteziologa, kā arī jāsaņem izziņa no sava ģimenes ārsta.

2

Izvērtēšana

Konsultācijas laikā zobārsts novērtē mutes dobuma stāvokli un nepieciešamo ārstēšanu, kā arī tiek pārrunāts, vai zobu labošana pilnā narkozē konkrētajā gadījumā tik tiešām ir nepieciešama.

3

Sagatavošanās

Anesteziologs novērtē pacienta vispārējo veselības stāvokli, izvērtē iespējamos riskus, kā arī informē par to, kā pareizi sagatavoties zobu labošanai pilnā narkozē.

4

Iespējamie riski

Iespējamie riski ir minimāli – galvenokārt saistīti ar dažādu pirms procedūras pasākumu neievērošanu.

Ārsti

Close modal
Hardijs Rozenfelds
Anesteziologs – reanimatologs

Anesteziologs – reanimatologs

 • 1993. gadā absolvējis Latvijas Medicīnas akadēmijas Pediatrijas fakultāti un ieguvis anesteziologa – reanimatologa kvalifikāciju.
 • No 2003. gada līdz 2013. gadam  ir  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Anestēzijas nodaļas vadītājs.
 • Paralēli strādā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, Latvijas – Amerikas acu centrā un Rīgas Stradiņa universitātes Lūpu un sejas šķeltņu centrā.
 • No 2004. gada līdz 2016. gadam ir Latvijas Anesteziologu-Reanimatologu asociācijas valdes loceklis.
 • Praktisko nodarbību pasniedzējs Rīgas Stradiņa universitātē un Latvijas universitātē.
 • Regulāri apmeklē starptautiskus kongresus, papildina profesionālās zināšanas.
Close modal
Marina Titova
Zobārsts, bērnu zobārsts

Pacietīgais bērnu draugs

Marina ir absolvējusi RSU Stomatoloģijas fakultāti. Zināšanas regulāri papildina, apmeklējot starptautiskus kongresus, kursus un seminārus.

Marina savu darbu veic ar augstāko precizitāti un atbildību, ir pacietīga un smaidīga, īpaši rūpējoties par gados jaunākajiem pacientiem.

“Zobārstniecība mani interesēja jau bērnībā, kad pati tiku vesta pie jaukām, sirsnīgām un mīļām dakterēm. Arī es pret saviem pacientiem esmu mīļa un iejūtīga, lai viņi vienmēr justos komfortabli un droši. “

Close modal
Žanete Petruņina
Zobārsts, strādā ar bērniem

Žanete ir pabeigusi Rīgas Stradiņa universitāti, Stomatoloģijas fakultāti. Klīnikā ieņēmusi neaizstājamu vietu kā viens no izpalīdzīgākajiem un draudzīgākajiem dārgakmeņiem. Žanete ikdienā strādā ar gan ar piaugušajiem, gan bērniem, bet ir īpaši iemīļota mazo pacientu vidū. Bērnu zobiņu labošanu pavada Žanetes nomierinošās pasakas un iedrošinoši vārdi. Viņas atvērtais smaids un siltā personība ir iemesls, kādēļ bērni pie viņas nāk ar prieku un no kabineta iet laukā smaidīdami.

Ārpus darba Žanetei patīk ceļot un nodarboties ar jāšanas sportu.

Close modal
Rūta Egļukalne-Sūna
Zobārsts

Prieka gariņš

Rūta ieguvusi augstāko izglītību Rīgas Stradiņa Universitātes Stomatoloģijas fakultātē. Savas darba gaitas medicīnas jomā sākusi kā zobārstniecības māsa, taču jau drīz vien sapratusi vēlmi pacientiem palīdzēt arī kā zobārsts. Ne mirkli nav savu izvēli nožēlojusi, jo, kā Rūta pati saka, zobārstniecība ir viņas īstais aicinājums. Rūtas stiprās puses ir zobu terapeitiska zobu ārstēšana un protezēšana. Ar savu jauko attieksmi un smaidu tiks galā arī ar mūsu jaunākajiem pacientiem. Rūta pret katru savu zobārstniecības darbu ir prasīga un kritiska, lai tas maksimāli ilgi kalpotu. Vislielāko gandarījumu sagādā sniegt pacientam skaistu un baltu smaidu!

Brīvajā laikā Rūta mīl aktīvu atpūtu. Kā savu lielāko aizraušanos sauc Itāliju, jo mīl tās laikapstākļus un gardi paēst.

“Ik dienas izbaudu darbu ar pacientiem, jo labi paveikts darbs piepilda dienu ar gandarījumu. Veicu darbu tā, lai pēc 10 gadiem uz to varētu skatīties ar lepnumu.”

Close modal
Silva Ķude
Zobārsts

Silva pabeigusi Rīgas Stradiņu universitātes Stomatoloģijas fakultāti. Silva galvenokārt nodarbojas ar zobu terapiju pieaugušajiem, kā arī nodrošina zobu taisnošanu ar ortodontiskajām kapēm. Vēl viena Silvas stiprā puse ir estētiskā plombēšana, kad bez lielas iejaukšanās iespējams uzlabot kā smaida estētiku, tā atjaunot zoba anatomisko formu.

Silva ir ieguvusi pieredzi gan Latvijas mēroga konferencēs, gan bijusi  pieredzes apmaiņā Itālijā. Silva turpina aizrautīgi papildināt savas zināšanas un iemaņas gan Latvijā, gan Eiropā.

Silvas aizraušanās ir kopēja laika pavadīšana pie ūdens, vai slēpojot ar savu ģimeni, kā Latvijā, tā ceļojot pa pasauli. Tikpat aizrautīgi kā labot zobus, Silvai patīk gatavot veselīgus un gardus ēdienus.

Piesakies konsultācijai

Pēc formas aizpildīšanas mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā un precizēsim pieraksta laiku.

Vārds

Uzvārds

Kontakttālrunis

E-pasta adrese

Vēlamais datums

Vēlamais laiks

Success

Jūsu ziņa ir saņemta!

Mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.