Zobu implanti

Kas ir zobu implanti?

Zobu implanti ir zoba aizstājēji, kas pilnībā aizstāj dabiska zoba funkciju un estētiku. Dabisks zobs sastāv no zoba kroņa daļas, kas klāta ar emalju, un saknes daļas, kura atrodas žokļa kaulā. Tas ir mākslīgi veidots zobs, kas ne vien funkcionāli, bet arī pēc uzbūves atgādina dabisku zobu. Implantāts ir titāna skrūve, kas tiek ievietota žokļa kaulā un kam virs smaganu daļas tiek veidots mākslīga materiāla kronis, kurš vizuāli un funkcionāli atgādina dabīgu zobu. Tas ir lielisks veids, kā aizstāt trūkstošu zobu vai pat zobu grupu.

 • Dabīga zoba analogs
 • Titāna sakausējuma skrūve kā zoba sakne un kronis kā īsts zobs
 • Funkcionāli un vizuāli perfekts, ka nevar atšķirt
 • Ievietošana iespējama jebkurā vecumā veselam pacientam
 • Aizvieto kā vienu zobu, tā visu grupu
 • Visdažādākie ārstēšanas plāni

Kā notiek zobu implantēšana?

1

Konsultācija pie implantologa

Konsultācijas laikā tiek veikta zobu apskate, pārbaudīts zobu un smaganu veselības stāvoklis, kā arī ir iespēja uztaisīt 3D rentgenu, lai novērtētu zobu kaula stāvokli. Zobārsts-implantologs sastāda detalizētu zobu implantēšanas plānu un tāmi, ko pacients saņem uz rokām.

2

Zobu implanta ievietošana

Iepriekš norunātajā laikā pacients ierodas mūsu klīnikā uz zobu implantēšanas procedūru, kuras laikā ar pacienta izvēlēto anestēzijas veidu ķirurgs veic implanta ievietošanu smaganā. Procedūra ir ātra un nesāpīga.

3

Zobu implanta dzīšanas periods

Pēc zobu implanta ievietošanas procedūras jānogaida 4-6 mēneši, kamēr implants “iedzīvosies”. Šajā laikā parasti pacienti nejūt nekādu diskomfortu. Ja zobu implants tiek ievietots kāda priekšējā zoba vietā, piedāvājam iespēju uzlikt pagaidu kroni, lai šo dzīšanas mēnešu laikā nebūtu jāstaigā ar caurumu mutē.

4

Kroņa izgatavošana un skaists smaids

Pēc tam, kad viss ir sadzijis, zobārsts vēlreiz apskatās implantēšanas vietu un noņem nospiedumu kroņa izgatavošanai. Pēc vienas vai pāris pielaikošanām pastāvīgu kroni liek uz implanta, un pacients var atkal plati smaidīt!

Pieredzes stāsti

Pieredzējuši ārsti-protēzisti-implantologi

Close modal
Māra Valdmane
Zobārsts, sertificēts zobu protēzists

Enerģiskā superdaktere

Māra ir absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultāti un specializējusies zobu protezēšanā. Pieredzi ieguvusi Amerikas, Taivānas, Korejas, Šveices un Maskavas zobārstniecības klīnikās. Māra regulāri mācās un apmeklē profesionālos kursus, lai uzzinātu visu par jaunākajām tehnoloģijām un modernākajām ārstēšanas metodēm.

Implanti ir Māras aizraušanās, taču vienmēr atgādinot, ka implanti ir TRŪKSTOŠĀ zoba aizvietošana. Tik pat svarīgi ir rūpēties un saglabāt savus zobus. Implanti dod iespēju veikt vissarežģītākos ārstēšanas plānus kā pacientiem ar dažiem zaudētiem zobiem, tā pie pilnīga zobu trūkuma. Dr.Valdmanei ir svarīgi, lai pacients ir informēts un saprot ārstēšanas gaitu. Visu rūpīgi izstāstot un analizējot iespējamos ārstēšanas plānus, iespējams piepildīt ikviena pacienta vēlmes.

Daktere ir apguvusi arī ķirurģisko manipulāciju aspektus, līdz ar to viņa veiksmīgi spēj analizēt arī ķirurģisko manipulāciju nepieciešamību, taču beigu lēmums tiek pieņemts tieši kopā vienojoties ar klīnikas ķirurgu.

Vislielāko gandarījumu sniedz sadarbība ar kolēģiem, jo tieši strādāšana komandā ir klīnikas veiksmes atslēga.

Ar lielu prieku Māra izbauda gan ceļojumus uz siltajām zemēm, gan arī slēpošanas piedzīvojumus. Mārai patīk gatavot un baudīt ēdienu.

“Kopš brīža, kad izlēmu kļūt par zobārsti, sapņoju par savu klīniku. Klīnikas izveide kopā ar mammu ir bijis interesants, komplicēts un brīnišķīgs laiks. Ikreiz ienākot klīnikā, jūtos kā otrajās mājās. Mana darba panākumu atslēga slēpjas individuālajā pieejā, ko veltu katram pacientam. Lielākais gandarījums ir laimīgs pacients, kuram esmu palīdzējusi iegūt patiesu un skaistu smaidu.”

Close modal
Inga Arnava
Protēzists, implantologs

Inga Arnava ir pabeigusi Rīgas Stradiņa universitāti, Stomatoloģijas fakultāti un zobārstniecības sfērā darbojas jau desmito gadu. Ingas stiprā puse ir spēja savam pacientam nodrošināt ārstēšanu no A līdz Z. Sākot ar vismazāko plombīti, beidzot ar implanta ievietošanu, protezēšanu un smaida ortodontisku korekciju ar zobu taisnošanas kapēm. Viņas mīļākā zobārstniecības daļa ir protezēšana, gan uz implantiem, gan tāda zobu estētika kā venīri un kroņi priekšzobu rajonā.

Inga regulāri attīsta savas profesionālās zināšanas un spējas konferencēs un kursos Vācijā, Portugālē, Šveicē un citās.

Inga vislabprātāk laiku ārpus darba pavada kopā ar ģimeni un dārza darbos.

Close modal
Agnese Breidaka
Sertificēts zobu protēzists

Agnese ir absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes zobārstniecības fakultāti, kā arī specializējusies zobu protezēšanā. Agnese, 2018.gadā pabeidzot tālākizglītības fakultāti, ieguva sertificēta protēzista grādu, sniedzot pacientiem augstākā līmeņa ārstēšanas iespējas.
Agnese ir vairāku zobārstniecības asociāciju biedre, līdz ar to regulāri apmeklējot pasaules līmeņa konferences un seminārus. Savas zināšanas papildinājusi tādās valstīs kā Šveice, Vācija un Itālija.
Dakteres zināšanu un prasmju trumpji ir zobu implanti un estētiskā priekšzobu protezēšana, kas ir arī viņas lielākais darba gandarījuma avots. Katru pacientu Agnese rūpīgi izmeklē, lai sniegtu vislabāko un piemērotāko ārstēšanu.
Agnese savu brīvo laiku vislabprātāk pavada savos laukos kopā ar ģimeni.

Close modal
Jurģis Siliņš
Zobārsts, implantologs

Jurģis ir absolvējis RSU Stomatoloģijas fakultāti. Jurģis ir zobārsts ceturtajā paaudzē, tāpēc zobārstniecība viņam burtiski plūst asinīs. Bērnības gadus pavadot mammas kabinetā, bijis pašsaprotami, ka savu nākotni saistīs ar zobārstniecību. Zobārstniecību Jurģis uztver ļoti nopietni, kā rezultātā vienmēr ir bijis izcilnieks savās studijās.

Savu nākotni Jurģis saista ar zobu protezēšanu, tāpēc nemitīgi attīsta savas zināšanas kursos, semināros un uzcītīgā darbā. Jurģa siltais smaids atbruņo pat bailīgākos pacientus.

Kā vaļasprieku Jurģis atzīst, ka labprātīgi lasa jaunākos zinātniskos rakstus.

Close modal
Aira Kalniņa
Zobārsts, implantologs
Close modal
Ilze Prikule
Ķirurgs, implantolgs

Dr.Ilze Prikule ieguvusi ārsta diplomu Rīgas Stradiņa Universitātē medicīnas fakultātē, kā arī zobārstniecībā, jo plāno savu karjeru saistīt ar mutes dobuma ķirurģiju.

Palīdzēt cilvēkiem ir viņas misija jau kopš bērnības. To pierāda arī viņas darbs neatliekamajā palīdzībā kā dienas, tā nakts maiņās.

Ilzes prasmju lokā ir ne tikai zobu terapeitiska ārstēšana, bet arī sarežģītākas ķirurģiskas manipulācijas un ekstrakcijas.

Ar savu smaidu un neatvairāmo harizmu, Ilze spēj saprasties kā ar pieaugušiem pacientiem, tā bērniem.

Ilze mūsu klīnikā ir jau vairākus gadus, viņa ir kļuvusi par īstu cīņas biedru un neatņemamu kolēģi klīnikas kolektīvā.

Brīvajā laikā Ilze ķer pēc svaiga gaisa dabā, īpaši iemīļota Ilzei ir viņas dzimtā Latgales puse, kur dodas biežās brīvdienās ar savu ģimeni.

Close modal
Linards Lejiņš
Ķirurgs, implantologs

Linards ir absolvējis RSU Stomatoloģijas fakultāti, kā arī aktīvi studē medicīnas fakultātē, lai tālāk savu izglītību saistītu ar sejas un žokļa ķirurģiju. Lai gan Linarda ģimenē neviens mediķis nav, vēlme par palīdzēšanu cilvēkiem Linardam bijusi jau kopš bērnības.

Linards veic zobu terapeitisku ārstēšanu, kā plombēšanu un kanālu ārstēšanu, taču par savu kaislību viņš sauc zobu raušanu un akūtu ķirurģiju. Savu nākotni saista ar  zobu implantoloģiju.

Brīvajā laikā Linards labprāt nododas makšķerēšanai.

Cenas

Apmeklējot klīniku, pacients jau pirms procedūru veikšanas zina, ar kādām pakalpojuma izmaksām ir jārēķinās. Pakalpojumu cenas Apines zobārstniecības klīnikā ir vienkāršas, saprotamas un bez slēptām piemaksām.

Implanta ievietošana
Straumann SLActive (Šveice)
820 EUR
Ar ģimenes karti:
800 EUR
800 EUR
Straumann SLA (Šveice)
770 EUR
Ar ģimenes karti:
750 EUR
750 EUR
Dentsply Ankylos (Vācija)
740 EUR
Ar ģimenes karti:
720 EUR
720 EUR
Protezēšana uz implantiem
Metālkeramikas kronis uz implanta
840 EUR
Ar ģimenes karti:
820 EUR
820 EUR
Cirkonija kronis uz implanta
880 EUR
Ar ģimenes karti:
880 EUR
880 EUR
Izņemama protēze uz implantiem
no 1950 EUR
Ar ģimenes karti:
no 1950 EUR
no 1950 EUR
Ķirurģija
Sinus lift
no 790 EUR
Ar ģimenes karti:
no 790 EUR
no 790 EUR
Kaula transplantācija
no 890 EUR
Ar ģimenes karti:
no 890 EUR
no 890 EUR

Priekšrocības salīdzinoši ar citām alternatīvām ārstēšanas metodēm

Viens trūkstošs zobs

Tilts

 • jāslīpē blakus esošie zobi
 • nenoslogo žokļa kaulu, kā rezultātā rodas kaula atrofija
 • apgrūtināta diegošana
 • var būt estētiskas nepilnības
 • var būt svešķermeņa sajūta mutē

Implants

 • NAV jāslīpē blakus esošie zobi
 • Noslogo žokļa kaulu, tāpat kā to dara zobi; nerodas kaula atrofija
 • Vizuāli perfekts risinājums
 • Nav ierobežojumi ēdot
 • Jūtas kā savs zobs
 • Ērta tīrīšana

Trūkstoša zobu grupa ar norobežotu defektu

Garš tilts

 • Jāslīpē blakus esošie zobi
 • Pārāk liela slodze uz balsta zobiem
 • nenoslogo žokļa kaulu, kā reultātā rodas kaula atrofija
 • apgrūtināta diegošana
 • var būt estētiskas nepilnības
 • var būt svešķermeņa sajūta mutē

Uz implantiem balstīts tilts

 • NAV jāslīpē blakus esošie zobi
 • Neslogo blakus esošos zobus
 • Noslogo žokļa kaulu
 • Vizuāli labāks risinājums
 • Uz divām titāna skrūvēm iespējams balstīt līdz pat četriem zobiem

Trūkstoša zobu grupa ar NEnorobežotu defektu

Izņemama protēze

 • Izņemama restaurācija rada svešķermeņa sajūtu mutē;
 • Nereti tiek slīpēts balsta zobs, pie kura tiek fiksēta protēze
 • Zoba aizsargemalja tiek bojāta un zobs tiek vājināts
 • Zobam tiek pielikta nedabīga slodze, kas var ietekmēt zoba ilgdzīvi, palielina zoba lūšanas risku
 • Žokļa kauls tiek nedabiski slogots, kas veicina tā rezorbiju
 • Žokļa kauls var atkāpties, radot vizuāli neestētisku defektu
 • Var rasties gļotādu iekaisumi
 • Var būt grūtības ēst, runāt, diskomforts smaidot

Uz implantiem balstīts tilts

 • Neizņemama restaurācija
 • Neslogo blakus esošos zobus
 • Dabiski noslogo žokļa kaulu
 • Vizuāli labāks risinājums
 • Uz divām titāna skrūvēm iespējams balstīt līdz pat četriem zobiem
 • Nav diskomforts ēst, runāt, smaidīt
 • Jūtas kā dabiski zobi, nav svešķermeņa sajūta

Totāls zobu trūkums

Izņemama totāla zobu protēze

 • Izņemama restaurācija rada svešķermeņa sajūtu mutē
 • Protēze pilnībā balstās uz gļotādas
 • Var rasties gļotādu iekaisumi
 • Žokļa kauls tiek nedabiski slogots, kas veicina tā rezorbiju
 • Izteikta žokļa kaula atrofijas gadījumā protēze var būt kustīga un nestabila
 • Ikdienā jālieto protēžu līme
 • Var būt grūtības ēst, runāt, diskomforts smaidot

Uz implantiem balstīta restaurācija pie totāla zobu trūkuma

 • Uz diviem vai četriem implantiem balstīta izņemama protēze nodrošina fiksāciju un protēzes stabilitāti
 • Uz implantiem fiksētai protēzei iespējama mazāka protēzes bāze
 • Stabilitāte dod iespēju justies droši par sevi
 • Izņemamu zobu protēzi ērti izņemt un ievietot atpakaļ
 • Izņemamas protēzes ērti tīrīt un kopt

Mīti un patiesība par zobu implantiem

mīti par zobu implantiem

Patiesība:

 • Zobu implantus izgatavo no titāna materiāla, kas ir pilnībā nealerģisks. Tāpēc nav jābaidās, ka organisms implantu atgrūdīs.
 • Pētījumi liecina – 98% gadījumos implantu ievietošana ir veiksmīga.
mīti par zobu implantiem

Patiesība:

 • Zobu implantu ievietošanai nav vecuma ierobežojumu, jo zobu implantu ievietošanas procedūra ir vienkāršāka par zobu izraušanu.
 • Ja pacienta vispārējais veselības stāvoklis ir labs, zobu implantēšana ir iespējama jebkurā vecumā.
mīti par zobu implantiem

Patiesība:

 • Patiesībā implantu ievietošanas procedūras laikā tiek izmantota lokālā anestēzija, tāpēc tā ir pilnībā nesāpīga procedūra.
 • Turklāt mūsdienās ir iespējams piemeklēt labāko risinājumu katra pacienta vēlmēm – piemēram, Apines klīnikā pieejama arī anestēzija ar smieklu gāzi.
mīti par zobu implantiem

Patiesība:

 • Par zobu implantiem jārūpējas tieši tāpat kā par saviem zobiem.
 • Nav nepieciešamas papildus rūpes vai speciāla tīrīšana kā tas ir zobu “tiltiem” vai protēzēm.
mīti par zobu implantiem

Patiesība:

 • Zobu implantēšanas procedūras ilgums ir tieši saistīts ar katra pacienta individuālo zobu veselības stāvokli.
 • Visbiežāk zobu implantēšanas procedūru ir iespējams veikt vienas vizītes laikā!

Piesakies konsultācijai

Pēc formas aizpildīšanas mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā un precizēsim pieraksta laiku.

Vārds

Uzvārds

Kontakttālrunis

E-pasta adrese

Vēlamais datums

Vēlamais laiks

Success

Jūsu ziņa ir saņemta!

Mēs ar Jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.