Piena zobi ir svarīgi pilvērtīgai bērna attīstībai!

Nekas nav patiesāks par smejošu bērnu! Bet visapbrīnojamākais- cik daudz funkciju tiem ir! Piena zobi ir neatņemama sastāvdaļa pilnvērtīgai bērna attīstībai.

Es dzirdu savā darbā vecākus, kuri nesaprot to nozīmi, kuru “viņi tāpat izkritīs” attaisno nerūpēšanos par savu bērnu veselību, kuri pie neliela cauruma trīsgadniekam vēl zobu izraut. 

 

 

Piena zobi nav domāti tikai smukām fotogrāfijām, smaidiem un smiekliem (šis gan ir ļoti svarīgi).

Piena zobi ir dabīgs retraktors bērna žoklim. Vēlot savam bērnam pilnvērtīgu žokļu attīstību, jāsāk ir ar piena zobu saglabāšanu. Pāragri zaudēti piena zobi neļauj pilnvērtīgi augt žoklim, kas rezultējas ar skeletālām deformācijām, estētiskiem trūkumiem un saspiestu zobu stāvokli. 

 

Katra piena zoba vietā nāk pastāvīgais zobs. Piena zobu pāragri zaudējot, netiek saglabāta vieta jaunajam zobam, kas rezultējas ar ilgām un sarežģītām zobu taisnošanas procedūrām. Un nereti nav iespējams zobus iztaisnot bez papildus īsto zobu izraušanas. Un tas nav godīgi, izlemt bērnu vietā par tik ļoti drastisku metodi kā tikt pie taisna smaida. 

 

Piena zobi ir svarīgi ēšanai un barības nokošanai. Tas taču liekas tik pašsaprotami, taču nereti sastopos ar vecākiem, kuri nenovēl saviem bērniem tik ļoti pašsaprotamu funkciju. 

 

Ne mazāk svarīga ir runāšana. Piena zobu pozīcija nodrošina pareizu mēles pozīciju, kas nepieciešama skaņu veidošanai. Pilnvērtīgai izrunai ir svarīgi visi 20 zobiņi. 

 

Un visbeidzot piena zobi ir svarīgi pilnvērtīgai pašapziņas attīstībai. Domāju, ka man nav jāstāsta, cik līdzcilvēki (ieskaitot bērni visapkārt) var būt nejauki. Estētikas un izrunas trūkums var būt ļoti traumējošs mazās dvēselītes attīstībai. 

 

Veiksmes!

Dr.Valdmane

Share: