Zobu higiēna 02.06.2019

Samanta 02.06.2019
Sveiki. Man 1 priekšējais zobs ir labots. Līdz ar to viņš ir tukšāks par visiem. Kā to labot ????
Viņš visu laiku tāds runā būs??
Laboju viņu pirms 2 gadiem

Zobārste Ineta Zommere 02.06.2019
Sveiki!
Krāsu mainījis zobs vēl nenozīmē, ka turpmāk smaids visu mūžu jāslēpj! Ir ārstēšanas veidi, kas atkal smaidam liek mirdzēt! Krāsu atšķirības priekšzobos veidojas galvenokārt divu iemeslu dēļ – pēc traumas un nepilnīgas endodontijas.
Lai sāktu veiksmīgu ārstēšanu, jādiagnosticē zoba pārkrāsošanās iemesls, tātad jāveic zoba rentgens.
Ja zobs ir pārkrāsojies, taču tam iepriekš nav ārstēts kanāls, papildus jāveic aukstuma testi, lai noteiktu precīzu diagnozi.
Ja iepriekš veikta endodontiska ārstēšana, rentgens uzrādīs sakņu kanāla pildījuma kvalitāti. Ja kanāls nav pildīts, jāveic kvalitatīva endodontija. Ja pildījums ir nepilnīgs vai zem saknes veidojies iekaisums, ir jāveic zoba pārārstēšana.
Novēršot pārkrāsošanās iemeslu, zobs ne vienmēr spēj atgūt savu krāsu. Vismazāk invazīvā metode ir zoba interna balināšana jeb balināšana caur zoba kroņa iekšpusi – zoba kroņa daļā no aukslēju puses ievada balinošo preparātu, un ievadīšanas vietu noslēdz ar pagaidu plombu. Ja pārkrāsošanās ir viegla, zobs nereti izbalinās jau dažu minūšu laikā. Ja zobs iekrāsojies tumšākā krāsā, nepieciešamas vairākas nedēļas. Bet zobs netiek papildus bojāts un slīpēts.